Halo Busko 9 Lokalne 9 Magiczny wieczór z koncertem „Błękitna rapsodia” w Busku-Zdroju za nami!

Magiczny wieczór z koncertem „Błękitna rapsodia” w Busku-Zdroju za nami!

utworzone przez | lip 5, 2024 | Lokalne

Koncert „Błękitna rapsodia” w Buskim Samorządowym Centrum Kultury

W czwartkowy wieczór, 4 lipca 2024 roku, Buskie Samorządowe Centrum Kultury stało się areną wyjątkowego wydarzenia muzycznego. Koncert „Błękitna rapsodia”, organizowany w ramach XXX Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego im. Krystyny Jamroz, przyciągnął tłumy melomanów, którzy z niecierpliwością oczekiwali na występy uznanych artystów.

montessori reklama

Koncert rozpoczął się od wykonania „II koncertu skrzypcowego d-moll op. 22” Henryka Wieniawskiego. Na scenie pojawiła się Agata Szymczewska, laureatka licznych nagród, która swoim mistrzowskim wykonaniem zachwyciła publiczność. Jej precyzyjna technika i głębokie zaangażowanie emocjonalne w każdy dźwięk sprawiły, że utwór Wieniawskiego zabrzmiał z nową siłą i pięknem. Publiczność była poruszona do głębi, a aplauz po zakończeniu utworu był pełen podziwu i uznania.

Busko 2 1

Następnie Artur Jaroń, towarzyszący Orkiestrze Filharmonii Podkarpackiej, przeniósł słuchaczy w subtelny świat impresjonizmu Claude’a Debussy’ego. Wykonanie „Fantazji” na fortepianie wprowadziło atmosferę pełną delikatnych dźwięków i kolorowych muzycznych pejzaży. Interpretacja Jaronia była pełna wyczucia i finezji, co spotkało się z ciepłym przyjęciem publiczności.

Kolejnym punktem programu była „Farandola” ze suity „Arlezjanka” Georges’a Bizeta, która wniosła na scenę dynamiczną energię. Pod batutą Mirosława Jacka Błaszczyka, Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej wykonała utwór z niesamowitą pasją i żywiołowością. Publiczność nie mogła powstrzymać się od entuzjastycznych oklasków, doceniając pełne życia wykonanie.

montessori reklama

Finałem wieczoru była „Błękitna rapsodia” Georga Gershwina. Artur Jaroń ponownie zasiadł za fortepianem, prezentując swoje wirtuozerskie umiejętności. Pod niezawodnym kierownictwem dyrygenta Mirosława Jacka Błaszczyka, Orkiestra Filharmonii Podkarpackiej wprowadziła publiczność w magiczny świat muzyki Gershwina. Każda nuta była perfekcyjnie wykonana, a całość utworu zabrzmiała zachwycająco. Owacje na stojąco były najlepszym dowodem uznania dla artystów za ich wyjątkowe wykonania.

Cały koncert prowadzony był z wyjątkową elegancją przez Adama Rozlacha, który wprowadzał słuchaczy w tajniki każdego utworu. Jego profesjonalizm i pasja do muzyki dodały wieczorowi dodatkowego blasku, tworząc niezapomnianą atmosferę.

Festiwal im. Krystyny Jamroz to wyjątkowe wydarzenie, które na stałe wpisało się w kalendarz kulturalny regionu. Jego jubileuszowa, trzydziesta edycja, zapowiada się jako jedna z najwspanialszych w historii. Z programem festiwalu możecie zapoznać się tutaj.

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE