sklep wielobranzowy as 1
Halo Busko 9 Lokalne 9 Kolędogranie w Pińczowie – koncert kolędowy, który rozpalił serca publiczności.

Kolędogranie w Pińczowie – koncert kolędowy, który rozpalił serca publiczności.

utworzone przez | sty 7, 2024 | Lokalne

Kolędogranie w Pińczowie – najpiękniejsze kolędy w wykonaniu Luka Mazur Quartet

 

W sobotę, 6 stycznia 2024 roku w Pińczowie odbył się koncert kolędowy pod patronatem Burmistrza Miasta i Gminy Pińczów Włodzimierza Baduraka, który zapowiadaliśmy tutaj. Występ odbył się w Klasztor OO. Franciszkanów w Pińczowie i Sanktuarium Mirowskim w Pińczowie.

Na scenie zaprezentował się Luka Mazur Quartet w składzie: Łukasz Mazur (piano), Kuba Mazur (perkusja), Michael Jones (skrzypce) oraz Max Kowalski (kontrabas). Towarzyszyła im wokalistka Maja Wojtaszek.

Artyści wykonali najpiękniejsze polskie kolędy, pastorałki i kantyczki w autorskich, jazzowych aranżacjach. Ich występ zachwycił tłumnie zgromadzoną publiczność.

„Kolędy, kantyczki, pastorałki… Te najpiękniejsze, w niepowtarzalnych aranżacjach Luka Mazur Quartet, z anielskim głosem Mai Wojtaszek trafiły dziś wprost w nasze serca. Zaczarowały tłumnie zgromadzoną publiczność i sprawiły, że poczuliśmy niezwykłą moc płynącą z tradycji” – czytamy w relacji organizatorów.

 

Kolędowanie w Pińczowie – wydarzenie, które z roku na rok przyciąga coraz większą widownię

 

Koncert w Pińczowie to już piękna tradycja, która z roku na rok przyciąga coraz większą publiczność. Wyjątkowe miejsce, klimatyczne wnętrze klasztoru, a przede wszystkim wspaniała muzyka stworzyły niezapomniany nastrój.

„Dziękujemy za ten wyjątkowy czas razem. Gwardianowi klasztoru -O. Remigiuszowi za szeroko otwarte drzwi na kulturę, Panu Burmistrzowi Włodzimierzowi Badurakowi i Zastępcy Burmistrza Pani Beacie Kita za wspólne kolędowanie, Wam – za docenienie wspaniałych artystów wyrażane słowami, oklaskami i energią jaka biła przez cały koncert” – podziękowali organizatorzy.

Koncert kolędowy w Pińczowie był doskonałym rozpoczęciem koncertowego Nowego Roku. Publiczność mogła zatrzymać się, zasłuchać i docenić piękno płynące z tradycji.

 

Kolędogranie w Pińczowie to jedna z wielu imprez w naszym regionie

 

W naszym regionie każdego dnia odbywa się wiele ciekawych wydarzeń. Zapraszamy do śledzenia naszego kalendarza wydarzeń, dzieki któremu nie przegapisz żadnej z imprez.

Źródło: Pińczowskie Samorządowe Centrum Kultury

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE