Gratka dla miłośników kina – projekcja filmu „Dzień i noc” [ZWIASTUN]

utworzone przez | paź 19, 2023 | Lokalne

Zapraszamy Was na wyjątkowy seans filmowy pt. „Dzień i Noc”, który odbędzie się 19-20 października o godzinie 18:30 w buskim kinie „Zdrój”.

„Dzień i noc” przedstawia dwie opowieści skoncentrowane na kobiecej przyjaźni i towarzyszącej jej magii. Produkcja zabierze widzów w fascynującą podróż na Roztocze, dziką, leśną krainę na wschodzie Polski, gdzie magiczne obrzędy i ludowe wierzenia są integralną częścią życia mieszkańców od pokoleń. Nadal można tu spotkać staruszki zamieszkujące niebieskie chatki, szamanki praktykujące rytuały wylewania wosku, a bagna skrywają ducha przodków.

Kobiety z Roztocza, pomimo licznych trudności, zawsze trzymały się razem. Łączyła je pasja do ludowego śpiewu i głęboka więź emocjonalna. Wyjątkowa narracja hybrydowa, która łączy elementy fabuły z autentyczną dokumentacją obserwacji, pozwoliła twórcom na oryginalne opowiedzenie historii młodości i starości kobiet z Roztocza, tworząc filmową mozaikę.

W roli głównej wystąpi Sandra Korzeniak, która wcieli się w postać wiedźmy Nawoja, a muzykę do filmu skomponował uzdolniony artysta z Wenezueli, Nascuy Linares.

Zapraszamy serdecznie do obejrzenia zwiastunu.

Źródło: BSCK / kino Amok / Filmweb

miejsce na reklame prostokat

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE