Halo Busko 9 Lokalne 9 Buskowianin Roku 2023: Jadwiga i Jerzy Stodolni nagrodzeni podczas gali.

Buskowianin Roku 2023: Jadwiga i Jerzy Stodolni nagrodzeni podczas gali.

utworzone przez | kwi 17, 2024 | Lokalne

Buskowianin Roku 2023: Jadwiga i Jerzy Stodolni

14 kwietnia odbyła się uroczysta gala, podczas której tytuł Buskowianina Roku 2023 przyznano państwu Jadwidze i Jerzemu Stodolnym. To małżeństwo lekarzy-pasjonatów, mecenasów kultury i założycieli Ośrodka Leczniczo-Rehabilitacyjnego i Gabinetu Medycyny Estetycznej „NATURA” w Busku-Zdroju.

palac w konarach reklama

Wydarzenie uświetnił koncert Buskiej Orkiestry Zdrojowej i wyjątkowy spektakl Teatru S-65+, prezentujący sceny z życia laureatów. Reżyserią widowiska, przeplatanego występami artystów i pokazem pamiątkowych zdjęć, zajął się Arkadiusz Szostak, Buskowianin Roku 2022.

Oprócz statuetki „Siewcy”, państwo Stodolni otrzymali pamiątkowy obraz od burmistrza Waldemara Sikory i przewodniczącego Rady Miejskiej Roberta Burchana, a także medale za długoletnie pożycie małżeńskie. Do licznych gratulacji dołączyli m.in. poeta Jacek Cygan, rodzina, przyjaciele, współpracownicy, społecznicy i samorządowcy. Galę poprowadzili Jarosław Zatorski i Małgorzata Donoch

Przyznawany od 2007 roku tytuł „Buskowianina Roku” jest wyrazem uznania dla osób działających na rzecz lokalnej społeczności. Kandydatami mogą być osoby pełnoletnie lub grupy, które wyróżniają się działalnością na rzecz dobra publicznego, inicjatywą społeczną i nienaganną postawą etyczno-moralną.

Państwo Jadwiga i Jerzy Stodolni są godnymi laureatami tej nagrody. Ich wieloletnia działalność i zaangażowanie w rozwój Buska-Zdroju zasługują na najwyższe uznanie.

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE