Buska Galeria Sztuki Willa Polonia zaprasza na wystawę 'Zaklęcia i Przodki’ Agnieszki Brzeżańskiej [VIDEO]

utworzone przez | paź 25, 2023 | Lokalne

Buska Galeria Sztuki Willa Polonia zaprasza na wystawę malarstwa, ceramiki i obiektów Agnieszki Brzeżańskiej, jednej z najciekawszych artystek współczesnych.

Na wystawie „Zaklęcia i Przodki” zobaczymy abstrakcyjne formy, które wydają się odwoływać do różnych porządków duchowych i kulturowych. Znajdziemy tu również portrety wybitnych artystek, choć na pierwszy rzut oka nie widać na nich twarzy ani ciał. Są to graficzne interpretacje horoskopów urodzeniowych kilku znaczących postaci artystycznych, które miały wpływ na Agnieszkę Brzeżańską.

Na wystawie „Zaklęcia i Przodki” w Buskiej Galerii Sztuki Polonia zobaczymy również ceramikę Agnieszki Brzeżańskiej. Artystka eksperymentuje z formami i materiałami, tworząc dzieła, które nie tylko zachwycają swym pięknem, ale również przekazują głębsze przesłanie. Ceramika Agnieszki Brzeżańskiej to coś więcej niż rzeźby. To fizyczne spotkanie z materią, która niesie w sobie pamięć i energię.

Zobaczcie zaproszenie przygotowane we współpracy z dyrektor Buskiego Samorządowego Centrum Kultury Panią Marią Wiśniewską, która opowie Wam o wystawie oraz o wyjątkowym spotkaniu z autorką, które odbędzie się 31 października o godzinie 19:30 w Buskiej Galerii Sztuki Polonia mieszczącej się na Aleji Mickiewicza 7 w Busku-Zdroju.

Wstęp na wystawę jest bezpłatny.

Miłego oglądania!

miejsce na reklame prostokat

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE