Relacja z obchodów 11 Listopada w Busku-Zdroju – 105. Rocznica Odzyskania Niepodległości [VIDEO]

utworzone przez | lis 13, 2023 | Lokalne

105. Rocznica Odzyskania Niepodległości przez Polskę – obchody 11 listopada w Busku-Zdroju

11 listopada w Busku-Zdroju mieszkańcy Buska-Zdroju połączyli się z całym narodem, aby uroczyście obchodzić 105. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. To szczególne święto, pełne dumy i patriotyzmu, które jednoczy nas wszystkich niezależnie od wieku, wyznania czy pochodzenia.

Uroczysta msza z okazji 11 listopada w Busku-Zdroju jako wstęp do wydarzeń na ulicach miasta

Obchody 105. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę rozpoczęły się uroczystą mszą w Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Marii Panny w Busku-Zdroju. Nabożeństwo stanowiło wyjątkowy moment refleksji i modlitwy, podczas którego zgromadzeni oddali hołd bohaterom walki o niepodległość.

Oficjalne złożenie kwiatów, przemowy oraz przedstawienia buskiej młodzieży pod pomnikami podczas święta 11 listopada w Busku-Zdroju

Po zakończeniu Mszy Świętej w kościele parafialnym, uczestnicy uroczystości przemaszerowali ulicami miasta, tworząc biało-czerwony korowód. Wśród nich znaleźli się członkowie orkiestry dętej, którzy grali marsze i pieśni patriotyczne, mażoretki, harcerze oraz zuchy ZHP oraz poczty sztandarowe.

Najważniejsza część uroczystości odbyła się przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki, znajdującym się przy alei Mickiewicza. Po przemówieniu burmistrza Waldemara Sikory, zaproszonych gości oraz złożeniu wiązanek kwiatów, uczestnicy obchodów 11 listopada w Busku-Zdroju wspólnie zaśpiewali hymn narodowy – Mazurka Dąbrowskiego.

Następnie przyszedł czas na występy buskiej młodzieży, które zostały rozpoczęte występem Eleny Sadowskiej przy akompaniamencie Pawła Gosposia reprezentujących szkołę tańca i ruchu scenicznego „MIMESIS”. Uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Busku-Zdroju wykonali imponujący pokaz tańca Polonez. Nie zabrakło też akcentu z Publicznej Szkoły Nr. 1 w Busku-Zdroju, które reprezentowała formacja mażoretek.

Obchody 11 listopada w Busku-Zdroju – ważna lekcja patriotyzmu dla mieszkańców naszego miasta

Obchody 11 listopada w Busku-Zdroju, stały się trwałą lekcją patriotyzmu dla wszystkich mieszkańców naszego miasta. Uroczystości i momenty zadumy przy pomnikach bohaterów narodowych ukazały nam, jak ważne jest pielęgnowanie świadomości historycznej oraz szacunek dla tych, którzy poświęcili życie za naszą wolność.

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

logo

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE