Halo Busko9Wydarzenia9Wystawy artystyczne9Wystawa Waldemara Kozuby „Obrazy Aquarius” w Galerii Sztuki Gromada
wystawa tomasza kozuba

Wystawa Waldemara Kozuby „Obrazy Aquarius” w Galerii Sztuki Gromada

Hotel Gromada 12 maja 2024 - 25 maja 2024

Wystawa Waldemara Kozuby „Obrazy Aquarius” od niedzieli dostępne w Galerii Sztuki Gromada

Galeria Sztuki Gromada zaprasza na wernisaż wystawy „Obrazy Aquarius” Waldemara Kozuby, który odbędzie się w niedzielę, 12 maja o godzinie 17:00. Będzie to doskonała okazja, aby podziwiać fascynujący świat sztuki stworzony przez tego wybitnego artystę.

Waldemar Kozub to absolwent Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych im. J. Szermentowskiego w Kielcach i Wydziału Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Dyplom uzyskał w pracowni malarstwa prof. Stanisława Borysowskiego. Od 1986 roku wykłada na kieleckich uczelniach: Uniwersytecie Jana Kochanowskiego (dawniej Wyższa Szkoła Pedagogiczna) i Wyższej Szkole Umiejętności. Obecnie jest profesorem na Politechnice Świętokrzyskiej w Katedrze Konserwacji Zabytków Architektury i Urbanistyki.

Kozub jest autorem 48 wystaw indywidualnych i brał udział w ponad 320 wystawach zbiorowych w kraju i za granicą. Jego prace znajdują się w zbiorach muzealnych, galeriach i kolekcjach prywatnych na całym świecie.

hotel zamek derslawa

Artysta jest również kuratorem projektów artystycznych, organizatorem i kuratorem plenerów oraz wystaw plastycznych i fotograficznych. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików Okręg Świętokrzyski, Polskiego Stowarzyszenia Edukacji Plastycznej w Kielcach oraz Stowarzyszenia Międzynarodowego Triennale Grafiki w Krakowie.

„Obrazy Aquarius” to wyjątkowa wystawa, na której prezentowane będą prace Kozuba inspirowane wodą. Artysta stworzył serię abstrakcyjnych obrazów, które poruszają tematykę życia, śmierci, przemijania i odradzania się. Wystawa to zaproszenie do refleksji nad naturą wszechświata i miejscem człowieka w nim.

wystawa waldemara kozuby

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

źródło: Hotel Gromada

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE