Halo Busko9Wydarzenia9Wystawy artystyczne9Wystawa Szopek Krakowskich w Szańcu
wystawa szopek krakowskich w szańcu

Wystawa Szopek Krakowskich w Szańcu

Wiejski Dom Kultury w Szańcu 12 marca 2024 - 19 kwietnia 2024 wstęp wolny


Wystawa Szopek Krakowskich w Szańcu: Niezwykła wystawa w Wiejskim Domu Kultury

Już wkrótce, w Wiejskim Domu Kultury w Szańcu koło Buska-Zdroju, będzie można podziwiać wyjątkową wystawę Szopek Krakowskich. Ekspozycja, pochodząca ze zbiorów Muzeum Krakowa, prezentować będzie bogactwo i różnorodność tej unikalnej sztuki ludowe.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 12 marca do 19 kwietnia 2024 roku. Szopki będzie można oglądać w następujących godzinach:

Wtorek-Piątek: 15:00 – 19:00
Niedziela: 11:00 – 16:00


Osoby, które nie mogą odwiedzić wystawy w wyznaczonych godzinach, zachęcamy do umówienia się na inny termin pod numerem telefonu 604 636 488.

hotel zamek derslawa

Szopki Krakowskie – wyjątkowa tradycja (Wystawa Szopek Krakowskich w Szańcu)

Szopki Krakowskie to unikatowa forma sztuki ludowej, która narodziła się w Krakowie w XIX wieku. Te misterne konstrukcje, przedstawiające scenę narodzenia Jezusa w scenerii Krakowa, są prawdziwymi dziełami sztuki. Wykonane z drewna, papieru, tektury i innych materiałów, zdobione bogato ornamentami i figurkami, zachwycają detalami i pomysłowością.

Wystawa w Szańcu będzie doskonałą okazją, aby poznać historię i tradycję Szopek Krakowskich, a także podziwiać kunszt ich twórców. Na ekspozycji zaprezentowane zostaną zarówno tradycyjne szopki, jak i bardziej współczesne interpretacje tej sztuki.

wystawa szopek krakowskich w szańcu

Zapraszamy do Szańca!

Wystawa Szopek Krakowskich w Szańcu to wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością zainteresuje miłośników sztuki ludowej i tradycji bożonarodzeniowych. Zapraszamy wszystkich do odwiedzenia Wiejskiego Domu Kultury w Szańcu i podziwiania tych niezwykłych dzieł sztuki.

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

źródło: BSCK

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE