Halo Busko9Wydarzenia9Wystawy artystyczne9Wystawa fotografii Jerzego Cygana „Cygan znany i nieznany”
bsf busko zdroj tarnow 70

Wystawa fotografii Jerzego Cygana „Cygan znany i nieznany”

Dom Zdrojowy w Kompleksie #TężniaBusko 2 stycznia 2024 - 31 stycznia 2024 wstęp wolny https://www.facebook.com/tezniabusko

Wystawa fotografii Jerzego Cygana w Domu Zdrojowym przy Tężni w Busku-Zdroju

Tężnia w Busku-Zdroju rozpoczyna rok pełen kultury i sztuki wystawą fotografii Jerzego Cygana pt. „Cygan znany i nieznany”. Przez ponad 50 lat pracy twórczej, autor nie tylko wniósł nieoceniony wkład w rozwój kultury, ale także stał się nieodłączną częścią lokalnej historii. Jerzy Cygan to postać znana i ceniona nie tylko w Busku-Zdroju, ale również szeroko rozpoznawana jako muzyk, działacz kultury i menadżer.

Jako organizator, współorganizator i pomysłodawca licznych artystycznych przedsięwzięć o zasięgu gminnym, powiatowym, wojewódzkim, ogólnopolskim i międzynarodowym, Jerzy Cygan pozostawił trwały ślad w historii kulturalnej naszego regionu. Jednym z najważniejszych wydarzeń, które wpisało się w kartę kulturalnych wydarzeń, jest Festiwal imienia Krystyny Jamroz.

Spotkanie autorskie z Jerzym Cyganem połączone z koncertem w Domu Zdrojowym przy Tężni w Busku-Zdrój

Zapraszamy serdecznie do podziwiania tej niezwykłej wystawy fotografii, która przeniesie nas w świat „Cygana znanego i nieznanego”. Ekspozycja będzie dostępna do końca stycznia, dlatego nie przegapcie okazji uczestnictwa w tej kulturalnej podróży!

Dodatkowo w ramach wystawy, 12 stycznia o godzinie 18:30 odbędzie się spotkanie autorskie z Jerzym Cyganem połączone z koncertem „Od Ragtime do Ragtime”.

Serdecznie zapraszamy!

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE