Halo Busko9Wydarzenia9Wystawy artystyczne9Wernisaż wystawy multimedialnej „POWSTALI 1863-64”
POWSTALI 1863-64

Wernisaż wystawy multimedialnej „POWSTALI 1863-64”

Tereny zielone Buskiego Samorządowego Centrum Kultury 12 lipca 2024 , 14:00 wstęp wolny https://www.bsck.busko.pl/ https://www.facebook.com/domkulturyBSCK

Wernisaż wystawy multimedialnej „POWSTALI 1863-64” – uczcij pamięć powstańców styczniowych!

Już 12 lipca o godzinie 14:00 odbędzie się wernisaż plenerowej wystawy multimedialnej „Powstali 1863-64”, zorganizowanej z okazji 160. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 22 lipca w godzinach od 10:00 do 18:00 na terenach zielonych Buskiego Samorządowego Centrum Kultury.

Wystawa „Powstali 1863-64”, przygotowana przez Muzeum Historii Polski, to wyjątkowa okazja, aby zgłębić wiedzę na temat największego zrywu niepodległościowego w dziejach XIX-wiecznej Polski. Ekspozycja, dostępna w wersji polskiej i angielskiej, składa się z dwóch części.

palac w konarach reklama

„POWSTALI 1863-64” – Faktograficzna opowieść o Powstaniu Styczniowym.

Na 16 stanowiskach przedstawiona zostanie historia powstania od przedstyczniowych manifestacji, przez przebieg walk i udział w nich różnych grup społecznych, po doniesienia prasowe i powstańczą modę. Elementy analogowe i multimedialne zachęcą do samodzielnego odkrywania treści historycznych.

„POWSTALI 1863-64” – Multimedialna rotunda.

W rotundzie zaprezentowane zostaną wybrane zagadnienia z okresu Powstania Styczniowego oraz opowieści o ludziach związanych z ruchem insurekcyjnym. Pasjonujące historie oparte zostaną na wspomnieniach, relacjach, źródłach archiwalnych i dokumentach.

„POWSTALI 1863-64” – Atrakcje również dla najmłodszych.

Dla zwiedzających, szczególnie dla najmłodszych, przygotowano dodatkowe atrakcje, takie jak układanie wielkoformatowych puzzli i zbieranie kompletu odbitek powstańczych pieczęci. Dostępny będzie również pakiet edukacyjny i wiele innych form aktywności.

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Buska-Zdroju i okolic do udziału w tym wyjątkowym wydarzeniu. Wystawa „Powstali 1863-64” to doskonała okazja, aby oddać hołd bohaterom walk o wolność i niepodległość, a także poszerzyć swoją wiedzę o tym ważnym fragmencie historii Polski.

Kuratorzy wystawy: Wojciech Kalwat, Sebastian Pawlina

Realizacja: Studio projektowe Sowa-Szenk

Projekt graficzny: Marta Maria Madej

Organizator: Muzeum Historii Polski, Buskie Samorządowe Centrum Kultury

Darczyńca: Bank Pekao S.A

Wystawa dofinansowana ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wydarzenie realizowane jest w ramach projektu „Za Honor i Wolność dla Niepodległej Ojczyzny – Powstanie Styczniowe 1863 – 1864” dofinansowanego z Programu Dotacyjnego Biura „Niepodległa”.

POWSTALI 1863-64
POWSTALI 1863-64

Źródło: Buskie Samorządowe Centrum Kultury

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE