Halo Busko9Wydarzenia9Spektakle9Spektakl operetkowy „Wiedeńska krew” Johanna Straussa
"Wiedeńska krew" Johanna Straussa w Busku-Zdroju

Spektakl operetkowy „Wiedeńska krew” Johanna Straussa

Buskie Samorządowe Centrum Kultury 21 kwietnia 2024 , 19:00 od 90 zł https://www.bsck.busko.pl/ https://www.facebook.com/domkulturyBSCK

Spektakl operetkowy „Wiedeńska krew” Johanna Strausa w Busku-Zdroju

Już 21 kwietnia 2024 roku w Buskim Samorządowym Centrum Kultury będzie można zanurzyć się w świecie operetki i poczuć gorący temperament Wiednia. Na scenie zaprezentowany zostanie pełny spektakl muzyczny „Wiedeńska krew” Johanna Straussa w gwiazdorskiej obsadzie i z zachwycającą oprawą wizualną.

Przygotowana przez Teatr Muzyczny Arte Creatura „Wiedeńska krew” to nie okrojona wersja koncertowa, ale pełny spektakl muzyczny z dopracowaną choreografią, bogatą scenografią i zachwycającymi kostiumami. Widzowie będą mogli w pełni doświadczyć magii operetki i przenieść się do roztańczonego Wiednia XIX wieku.

mirage reklama

O czym jest spektakl operetkowy „Wiedeńska krew” Johanna Straussa, który zostanie zaprezentowany w Busku-Zdroju

Fabuła spektaklu „Wiedeńskia krew” Johanna Strausa jest ponadczasowa, bo osnuta wokół miłosnych perypetii głównych bohaterów, którzy kochają, rozstają się i na powrót do siebie wracają. Cała ta historia opowiedziana jest lekko i frywolnie – z wiedeńską klasą i polotem. Libretto przedstawia historię słomianego wdowca – hrabiego Zedlau, który zyskał sławę pierwszorzędnego uwodziciela i casanovy, o którego względy walczą dwie piękne kobiety: urocza tancerką i żona, która wraca do domu. Tymczasem hrabia stara się o wdzięki innej damy. Jak to bywa w operetkach wszystko kończy się szczęśliwie, a każdy znajduje upragnioną miłość.

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

Wiedenska krew Johanna Straussa

źródło: BSCK

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE