Halo Busko9Wydarzenia9Rozrywka9XXII Spotkanie Młodych w Wiślicy
XXII spotkanie młodych w wiślicy

XXII Spotkanie Młodych w Wiślicy

Wiślica 15 czerwca 2024 , 11:00 Cegiełka 25 zł

XXII Spotkanie Młodych w Wiślicy: Wydarzenie Pełne Duchowego i Artystycznego uBOGAcenia

W Wiślicy, 15 czerwca 2024 roku odbędzie się XXII Spotkanie Młodych, które w tym roku przyciągnie pielgrzymów pod hasłem „uBOGAceni”. To wyjątkowe wydarzenie, pełne duchowej refleksji, artystycznych występów i wspólnotowego świętowania, zapowiada się niezwykle inspirująco.

warzywniak lobo

XXII Spotkanie Młodych w Wiślicy – Program wydarzenia

11:00 – Rozpoczęcie i zapisy
Spotkanie rozpocznie się o godzinie 11:00, kiedy to uczestnicy będą mogli się zarejestrować. Organizatorzy zachęcają wszystkich do wczesnego przybycia, aby móc w pełni skorzystać z przygotowanych atrakcji.

11:45 – Oficjalne powitanie
O 11:45 w Kolegiacie ks. Proboszcz Andrzej Waligórski oficjalnie przywita wszystkich zebranych. To moment, w którym uczestnicy będą mogli poczuć wspólnotę i serdeczną atmosferę wydarzenia.

12:00 – 15:00 – Fantastyczna aktywizacja
Od południa do godziny 15:00 zaplanowano różnorodne aktywności mające na celu zintegrowanie uczestników oraz dostarczenie im radości i energii. Szczegóły tych atrakcji pozostają jeszcze tajemnicą, co dodaje wydarzeniu nuty ekscytacji.

15:00 – Uroczysta procesja
O godzinie 15:00 rozpocznie się uroczysta procesja w stronę Grodziska, miejsca o szczególnym znaczeniu historycznym i duchowym.

15:20 – 16:00 – Część artystyczna i chrzest
Na Grodzisku od 15:20 odbędzie się część artystyczna, która zakończy się symbolicznym chrztem, wzmacniającym duchowy wymiar spotkania.

16:30 – 18:30 – Piknik i pokazy
Po części artystycznej nastąpi czas na chill – piknik z pokazami i świadectwem Wojciecha Czuby. To doskonała okazja do wspólnego odpoczynku, rozmów i czerpania inspiracji z doświadczeń innych.

18:30 – Koronka do Miłosierdzia Bożego
O 18:30 wszyscy uczestnicy zjednoczą się w modlitwie Koronki do Miłosierdzia Bożego, wznosząc swoje prośby i dziękczynienia.

19:00 – Eucharystia
Centralnym punktem spotkania będzie Eucharystia, której przewodniczyć będzie ks. Bp. Kielecki Jan Piotrowski. Homilię wygłosi Br. Michał Stec OFMCap. To moment, który ma przynieść duchowe uBOGAcenie wszystkim zebranym.

20:00 – Muode Koty
O godzinie 20:00 na scenie pojawi się zespół „Muode Koty”, który swoimi utworami wprowadzi uczestników w atmosferę modlitwy i radości.

21:00 – Zakończenie spotkania
Spotkanie zakończy się o 21:00, pozostawiając uczestników z sercem pełnym wrażeń i duchowych przemyśleń.

źródło: Diecezia Kielecka

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE