Halo Busko9Wydarzenia9Rozrywka9Sobótki w Nowym Korczynie
sobotki w nowym korczynie

Sobótki w Nowym Korczynie

Molo przy Nidzie w Nowym Korczynie 22 czerwca 2024 , 19:00 wstęp wolny

Sobótki w Nowym Korczynie: Zaczaruj się magią najkrótszej nocy!

Już 22 czerwca Nowy Korczyn zaprasza na wyjątkowe świętowanie Sobótki! Tradycyjne obrzędy, muzyka na żywo, kino plenerowe i warsztaty rękodzieła – to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na uczestników tego magicznego wydarzenia.

Sobótki w Nowym Korczynie – Poczuj magię dawnych słowiańskich zwyczajów

Uroczystość rozpocznie się o godzinie 19:00 nad Nidą przy Molo. Już o 19:10 na scenie pojawią się uczniowie Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Nowym Korczynie, którzy zaprezentują widowisko obrzędowe „Noc Kupały”. Będzie to niezwykła okazja, aby przenieść się w czasie i poczuć wyjątkową atmosferę tego ludowego święta.

restauracja slowacki baner

Sobótki w Nowym Korczynie – Muzyczne doznania dla każdego

O godzinie 19:45 na scenie pojawi się Zhanna Zharkova, utalentowana skrzypaczka i wokalistka, która oczaruje publiczność anielskim głosem i dźwiękami elektrycznych skrzypiec. Następnie odbędzie się występ młodych artystów z Gminy Nowy Korczyn.

Sobótki w Nowym Korczynie – Kino plenerowe pod gwiazdami

Zwieńczeniem wieczoru będzie seans kina plenerowego dla całej rodziny, który rozpocznie się o godzinie 21:15. Serdecznie zapraszamy do rozgoszczenia się na leżakach i wspólnego oglądania filmu na dużym ekranie. To idealna okazja, aby spędzić czas z bliskimi pod gołym niebem, delektując się magią kina pod gwiazdami.

Sobótki w Nowym Korczynie – Konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański

Podczas imprezy odbędzie się również konkurs na najpiękniejszy wianek świętojański. Organizatorzy serdecznie zapraszają do prezentowania swoich ręcznie wykonanych wianków.

reklama fablen busko

Sobótki w Nowym Korczynie – Tradycje, rękodzieło i lokalna sztuka

Oprócz tradycyjnych zabaw i rytuałów świętojańskich, wieczór umilą warsztaty rękodzieła, podczas których każdy będzie mógł stworzyć swój wyjątkowy wianek lub ozdobę. Będzie to również czas na odkrywanie lokalnej sztuki i tradycji na wystawie prac utalentowanych artystów z naszego regionu.

Sobótki w Nowym Korczynie – Niezapomniane wrażenia gwarantowane!

Wybierzcie się do Nowego Korczyna na święto Sobótki! Czeka na Was niezapomniana noc pełna tradycji, muzyki, dobrej zabawy i magicznej atmosfery najkrótszej nocy w roku. Odwiedźcie Nowy Korczyn 22 czerwca i bądźcie częścią tego magicznego wydarzenia!

Sobótki w Nowym Korczynie
Sobótki w Nowym Korczynie

Źródło: Biblioteka Centrum Kultury w Nowym Korczynie

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE