Halo Busko9Wydarzenia9Rozrywka9Noc Świętojańska nad Zalewem Andrzejówka
noc swietojanska na andrzejowce

Noc Świętojańska nad Zalewem Andrzejówka

Zalew Andrzejówka w Chmielniku 22 czerwca 2024 , 18:00 wstęp wolny

Noc Świętojańska nad Zalewem Andrzejówka w Chmielniku

Już w sobotę, 22 czerwca, odbędzie się Noc Świętojańska nad Zalewem Andrzejówka w Chmielniku. To wyjątkowe wydarzenie będzie okazją do wspólnego świętowania najkrótszej nocy w roku w pięknej scenerii przyrody.

Impreza rozpocznie się o godzinie 18:00 od warsztatów plecenia wianków. Wianki będą o wyznaczonej godzinie puszczane na wodę, co stanowi jeden z najważniejszych elementów obchodów Nocy Świętojańskiej.

palac w konarach reklama

O godzinie 20:00 w strefie ogniskowej rozpocznie się oficjalna część imprezy. Przy rozpalonym ognisku będzie można upiec własne kiełbaski. Następnie na scenie zaprezentują się artyści z Chmielnickiego Centrum Kultury: Studio Piosenki i Szkoła Muzyczna „Muzyk”.

Kolejnym punktem programu będzie spektakl słowno-muzyczny „Wspomnienie przeszłości”. Spektakl ten przeniesie widzów do czasów przedchrześcijańskich, kiedy Noc Świętojańska była świętem ognia, wody i płodności.

Następnie Ewa Lubacz opowie świętokrzyskie legendy. Opowieści te są pełne magii i tajemnic, a z pewnością zaciekawią zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Po opowieściach legend nastąpi czas na tańce na piasku. Grupa Mimesis zaprezentuje widowisko taneczne, które z pewnością porwie wszystkich do zabawy.

Kulminacją imprezy będzie puszczanie wianków na wodę. Wianki te będą symbolem nadziei i pomyślności na przyszły rok.

Na koniec imprezy odbędzie się wędrówka z Miławką i Jędrzejem w poszukiwaniu kwiatu paproci. Odnalezienie kwiatu paproci oznacza koniec wydarzenia.

Noc Świętojańska nad Zalewem Andrzejówka to wyjątkowe wydarzenie, które z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników. Impreza ta jest doskonałą okazją do wspólnego świętowania w pięknej scenerii przyrody.

Noc Świętojańska
Noc Świętojańska nad Zalewem Andrzejówka

Źródło: Chmielnickie Centrum Kultury

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE