Halo Busko9Wydarzenia9Rozrywka9Kingonalia 2024 – wielkie święto Nowego Korczyna
kingonalia 2024 - nowy korczyn-1

Kingonalia 2024 – wielkie święto Nowego Korczyna

Muszla Koncertowa, ul. Rzeźnicza 21 lipca 2024 , 16:00 wstęp wolny

Kingonalia 2024 – 766-lecie lokacji Nowego Miasta Korczyna

Nowy Korczyn przygotowuje się na niezapomniane wydarzenie, które odbędzie się 21 lipca 2024 roku. Tegoroczna edycja Kingonaliów będzie wyjątkowa, ponieważ obchodzić będziemy 766-lecie lokacji Nowego Miasta Korczyna. Organizatorzy, w tym burmistrz miasta i gminy Nowy Korczyn Paweł Zagaja, Towarzystwo Miłośników Ziemi Korczyńskiej oraz Biblioteka Centrum Kultury w Nowym Korczynie, zaplanowali bogaty program pełen atrakcji dla całych rodzin.

restauracja slowacki baner

Kingonalia 2024 – program wydarzenia

16:00 – Rozpoczęcie i powitanie – wydarzenie rozpocznie się od oficjalnego powitania oraz odczytania aktu lokacyjnego Nowego Miasta Korczyna przez Parę Książęcą.

16:15 – Interaktywny spektakl – na scenie wystąpią młodzi aktorzy z gminy Nowy Korczyn oraz „Poczet Bagiennych z Wieżycy” w interaktywnym spektaklu pt. „O Smoczku Żarłoczku i Rycerzu Kubusiu”.

17:00 – Koncert zespołu Marcus P – Marcus P rozgrzeje publiczność swoim energicznym występem.

18:30 – Koncert zespołu Topky – duet Paula i Angela z zespołu Topky zaprezentuje swoje największe przeboje.

20:00 – Zabawa taneczna – wieczór zakończy się zabawą taneczną przy muzyce zespołu Virago.

hotel zamek derslawa

Podczas Kingonaliów 2024 w Nowym Korczynie nie zabraknie również licznych dodatkowych atrakcji. Uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w quizach historycznych z nagrodami, odpocząć w ogródku piwnym, skorzystać z wesołego miasteczka, a także wziąć udział w warsztatach kaligrafii piórem. Dla najmłodszych przewidziano dmuchane zamki, a dla miłośników dobrego jedzenia przygotowany zostanie grill. Od godziny 14:00 będzie można podziwiać Nowy Korczyn i okolicę z lotu ptaka, dzięki widokowym lotom helikopterem organizowanym przez HELI PROMOTIONS.

W ramach wydarzenia odbędzie się również Dzień Dawcy Szpiku, organizowany we współpracy z Fundacją DKMS. Jest to wyjątkowa okazja, aby wesprzeć walkę z nowotworami krwi.

kingonalia 2024 nowy korczyn

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE