Halo Busko9Wydarzenia9Muzea9Noc muzeów w Muzeum Techniki Wojskowej i Obrony Przeciwlotniczej
noc muzeów

Noc muzeów w Muzeum Techniki Wojskowej i Obrony Przeciwlotniczej

Muzeum Techniki Wojskowej i Obrony Przeciwlotniczej 18 maja 2024 , 18:00 do 21:00 wstęp wolny https://www.facebook.com/MuzeumObronyP.lot/?locale=pl_PL

Noc muzeów w Muzeum Techniki Wojskowej i Obrony Przeciwlotniczej

Już w tę sobotę, 18 maja, od godziny 18:00 do 21:00, odbędzie się Noc Muzeów w Muzeum Techniki Wojskowej i Obrony Przeciwlotniczej w Busku-Zdroju! To wyjątkowa okazja, aby zobaczyć z bliska imponującą kolekcję militariów i elementów uzbrojenia, głównie z okresu II wojny światowej.

mirage reklama

Noc muzeów w Muzeum Techniki Wojskowej i Obrony Przeciwlotniczej – poznaj unikatowe eksponaty!

Gwiazdą muzeum jest bez wątpienia działko przeciwlotnicze Flak 38 kaliber 20 mm z 1943 roku, jeden z zaledwie kilku zachowanych egzemplarzy w Polsce. Ten prawdziwy rarytas dla miłośników militariów przeszedł gruntowną renowację i został uzupełniony o cały zestaw niezbędnego wyposażenia, m.in. skrzynię amunicyjną na przyczepce SdAh-51, niemiecki reflektor przeciwlotniczy SW-36 oraz replikę samochodu pancernego Steyr 1500 zbudowaną na bazie powojennej ciężarówki Borgward B 2000.

Oprócz Flak 38 w muzeum można podziwiać wiele innych eksponatów, m.in. działa przeciwlotnicze, bogatą kolekcję broni strzeleckiej z różnych epok, przyrządy celownicze, amunicję, samolot szturmowo-rozpoznawczy Lim-2A.

Noc muzeów w Muzeum Techniki Wojskowej i Obrony Przeciwlotniczej – niezapomniane wydarzenie dla miłośników militariów!

Muzeum Techniki Wojskowej i Obrony Przeciwlotniczej to miejsce, które z pewnością zaciekawi wszystkich miłośników historii i militariów. Noc Muzeów to idealna okazja, aby je odwiedzić w wyjątkowej atmosferze, ale oczywiście zapraszamy również w innych terminach!

noc muzeów
Źródło: Muzeum Techniki Wojskowej i Obrony Przeciwlotniczej

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE