Halo Busko9Wydarzenia9Kultura9VIII Marsz Katyński w Busku-Zdroju
katynski marsz

VIII Marsz Katyński w Busku-Zdroju

Kaplica Św. Anny w Parku Zdrojowym 15 kwietnia 2024 , 11:00 Wstęp wolny

Zapraszamy na obchody VIII Marszu Katyńskiego w Busku-Zdroju.

Już 15 kwietnia 2024 roku w Busku-Zdroju odbędzie się VIII Marsz Katyński – wyjątkowe wydarzenie o charakterze patriotyczno-historycznym, mające na celu propagowanie wartości patriotycznych oraz upamiętnienie ofiar Zbrodni Katyńskiej.

Marsz skierowany jest przede wszystkim do młodzieży szkolnej z terenu miasta i gminy Busko-Zdrój, ale również do wszystkich mieszkańców oraz osób przebywających na kuracji w uzdrowisku, którzy pragną uczcić pamięć pomordowanych Polaków.

Organizatorami Marszu są: Grupa Rekonstrukcji Historycznej „Patria”, Buskie Samorządowe Centrum Kultury, Parafia Św. Brata Alberta oraz Kielecki Ochotniczy Szwadron Kawalerii im. 13. Pułku Ułanów Wileńskich.

Program wydarzenia:

11:00 – Msza Święta w Kaplicy Św. Anny w Parku Zdrojowym
11:45 – Wymarsz z ulicy 1-go Maja
13:00 – Zakończenie Marszu na Al. Mickiewicza – na wysokości Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 im. S. Staszica w Busku-Zdroju

VIII Marsz Katyński to nie tylko okazja do wspólnego przeżywania i upamiętnienia tragicznych wydarzeń z 1940 roku. To także ważna lekcja historii dla młodego pokolenia oraz możliwość kształtowania postaw patriotycznych i szacunku do przeszłości.

Zapamiętajmy:

15 kwietnia 2024 roku, godz. 11:00
Kaplica Św. Anny w Parku Zdrojowym

Wspólnie oddajmy hołd ofiarom Zbrodni Katyńskiej!
Udział w VIII Marszu Katyńskim to wyraz pamięci o tragicznej przeszłości i troski o przyszłość naszego kraju. Pokażmy, że pamiętamy o bohaterach i jesteśmy dumni z polskiej historii!

Nie bądź obojętny! Weź udział w VIII Marszu Katyńskim i uczcij pamięć ofiar!

katynski

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE