Halo Busko9Wydarzenia9Kultura9Uroczyste odsłonięcie rzeźby „Ławeczka Krystyny Jamroz”
ławeczka krystyny jamroz

Uroczyste odsłonięcie rzeźby „Ławeczka Krystyny Jamroz”

ul. Rzewuskiego 28-100 Busko-Zdrój 24 kwietnia 2024 , 18:00 Wstęp wolny

Odsłonięcie rzeźby „Ławeczka Krystyny Jamroz” w Busku-Zdroju

Już w najbliższą środę, 24 kwietnia 2024 r. o godz. 18:00 na ulicy Rzewuskiego obok Sanatorium Krystyna w Busku-Zdroju odbędzie się uroczyste odsłonięcie rzeźby „Ławeczka Krystyny Jamroz”. Autorem rzeźby jest kielecki artysta rzeźbiarz Sławomir Micek.

warzywniak lobo

Kim była Krystyna Jamroz?

Krystyna Jamroz, sopranistka o niezwykłym talencie i charyzmie, należy do grona najwybitniejszych śpiewaczek w historii polskiego teatru operowego. Swoją obecnością na scenie i niepowtarzalnym głosem na zawsze wpisała się w karty historii, a także w pamięć mieszkańców Buska-Zdroju, gdzie co roku odbywa się Międzynarodowy Festiwal Muzyczny jej imienia.
W 2023 roku obchodziliśmy 100-lecie urodzin artystki. To wyjątkowa okazja, aby uczcić jej dokonania i przypomnieć o jej ogromnym wkładzie w rozwój polskiej opery. Krystyna Jamroz urodziła się z wrodzonym talentem i predyspozycjami do śpiewu. Uroda, wdzięk i osobisty czar w połączeniu z niezwykłym głosem sopranu dramatycznego sprawiły, że scena stała się dla niej nie tylko miejscem pracy, ale i życiową misją.

ławeczka krystyny jamroz

Źródło: Busko-Zdrój Gmina Uzdrowiskowa

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE