Halo Busko9Wydarzenia9Koncerty9Koncert „Dla Krystyny” w Busku-Zdroju
ławeczka krystyny jamroz

Koncert „Dla Krystyny” w Busku-Zdroju

Sanatorium Marconi 24 kwietnia 2024 , 19:00 Wstęp wolny https://www.sanatoriummarconi.pl/ https://www.facebook.com/marconisanatorium

Koncert „Dla Krystyny” w Busku-Zdroju – wydarzenie z okazji uroczystości odsłonięcia rzeźby artystki

Już w najbliższą środę, 24 kwietnia 2024 roku, o godzinie 19:00 w Sanatorium Marconi w Busku-Zdroju odbędzie się wyjątkowy koncert „Dla Krystyny”, poświęcony pamięci Krystyny Jamroz, jednej z najwybitniejszych śpiewaczek w powojennych dziejach polskiego teatru operowego. Wydarzenie to będzie nie tylko hołdem dla jej talentu i dorobku, ale również wspaniałą okazją do celebrowania piękna muzyki klasycznej w wykonaniu znakomitych artystów.

Podczas koncertu publiczność będzie miała zaszczyt wysłuchać arii, duetów i utworów instrumentalnych w wykonaniu plejady wybitnych solistów:

Romy Owsińskiej – sopranistki o zachwycającym głosie i bogatym dorobku artystycznym,
Adriana Janusa – barytona znanego z ról w polskich i zagranicznych teatrach operowych,
Alicji Nowakowskiej – sopranistki o lirycznym głosie i wielkiej wrażliwości muzycznej,
Filipa Jurkiewicza – barytona cenionego za głęboką barwę głosu i charyzmatyczne sceniczne występy.

reklama fablen busko

Występom solistów towarzyszyć będzie Klaudyna Janus na fortepianie oraz Strauss Ensemble pod batutą wybitnego dyrygenta Artura Jaronia.

Dodatkową atrakcją koncertu będzie udział uzdolnionych uczniów ZPSM im. L. Różyckiego w Kielcach z klas śpiewu prof. Romy Owsińskiej i Adriana Janusa. Młodzi artyści będą mieli niepowtarzalną okazję zaprezentować swój talent na prestiżowej scenie i wystąpić u boku doświadczonych mistrzów.

Koncert „Dla Krystyny” to wyjątkowe wydarzenie kulturalne, które z pewnością zachwyci wszystkich miłośników muzyki klasycznej. Jest to również doskonała okazja, aby uczcić pamięć Krystyny Jamroz i jej nieoceniony wkład w rozwój polskiej kultury operowej.

Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Buska-Zdroju i okolic do udziału w tym wyjątkowym koncercie!

ławeczka krystyny jamroz

Źródło: Busko-Zdrój Gmina Uzdrowiskowa

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE