Halo Busko9Wydarzenia9Dla dzieci922. Festiwal Kultury Dziecięcej – Pacanów 2024
festiwal kultury dziecięcej

22. Festiwal Kultury Dziecięcej – Pacanów 2024

Rynek w Pacanowie 2 czerwca 2024 , 13:00 wstęp wolny https://centrumbajki.pl/ https://www.facebook.com/CentrumBajki

22. Festiwal Kultury Dziecięcej – Pacanów 2024

Już 2 czerwca o godzinie 13:00 Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie stanie się areną radości, śmiechu i kreatywnej zabawy!

Festiwal Kultury Dziecięcej to święto dla całej rodziny, wypełnione po brzegi atrakcjami, które zachwycą zarówno małych odkrywców, jak i dorosłych miłośników bajek.

warzywniak lobo

22. Festiwal Kultury Dziecięcej – uroczysty początek i bajkowe spektakle

Festiwalowe atrakcje rozpoczną się od barwnego korowodu, który niczym wąż wijący się ulicami Pacanowa, porwie wszystkich w wir zabawy. Bajkowe postacie, radosna muzyka i uśmiechnięte twarze stworzą niepowtarzalną atmosferę, wprowadzając do krainy fantazji i beztroski.

Na scenie zaprezentują się znakomite teatry ze spektaklami zachwycającymi zarówno dzieci, jak i dorosłych. W programie m.in.: „Epitafium Błazna” Kolektywu Kejos – widowisko łączące w sobie magię teatru ruchu, plastyki i cyrku współczesnego. Historia opowiedziana bez słów, pełna emocji i wizualnych fajerwerków, przeniesie widzów do innego wymiaru.; „Amore, czyli retro cyrk” Grupy Locomotora – podróż w czasie do Paryża lat 20. XX wieku, gdzie akrobaci, żonglerzy i szczudlarze oczarują widownię występami pełnymi wdzięku i humoru.; „Beczka Śmiechu” Teatru Na Walizkach – spektakl pełen śmiechu i dobrej zabawy; „Jarzyna” Kamila Maleckiego – pokaz, jak zmienić „ble” w „mniam” i przekonać dzieci do jedzenia warzyw.

Oprócz teatralnych przedstawień, na festiwalu czeka mnóstwo innych atrakcji. Dzieci będą mogły wziąć udział w kreatywnych warsztatach, gdzie pod okiem animatorów stworzą własne dzieła sztuki. Będą też gry, konkursy z nagrodami i animacje, które zapewnią rozrywkę na najwyższym poziomie. Dla spragnionych łakomczuchów przygotowane zostaną stoiska z pysznościami, rękodziełem i lokalnymi specjałami.

22. Festiwal Kultury Dziecięcej – kreatywne warsztaty dla dzieci

Festiwal to nie tylko bierne oglądanie. Na dzieci czekają dziesiątki kreatywnych warsztatów, gdzie pod okiem doświadczonych animatorów będą mogły eksperymentować, tworzyć, bawić się i rozwijać wyobraźnię. W programie m.in. eksperymenty naukowe, decoupage, tworzenie świec i ptasich domków, malowanie na wodzie, tworzenie skarbonek i kamyczkowych obrazków, a także garncarstwo i wiele innych zajęć, które pobudzą dziecięcą kreatywność i zapewnią mnóstwo frajdy. A to tylko niektóre z atrakcji, które czekają na dzieci podczas Festiwalu Kultury Dziecięcej w Pacanowie!

restauracja gosciniec zamek derslawa

22. Festiwal Kultury Dziecięcej – urodziny Koziołka Matołka

2 czerwca to wyjątkowy dzień – 91. urodziny Koziołka Matołka! Z tej okazji solenizant zaprasza wszystkich na słodki poczęstunek i niespodziankę – uwielbiane przez wszystkich Piana Party! Będzie to fantastyczna okazja do wspólnej zabawy i świętowania urodzin słynnego bajkowego bohatera.

festiwal kultury dziecięcej

Źródło: Centrum Bajki w Pacanowie

Zapraszamy do śledzenia naszego portalu! Znajdziecie tutaj bieżące wiadomości z Buska-Zdroju i okolic oraz wydarzenia organizowane w Busku-Zdroju. Chcesz poznać najciekawsze miejsca w okolicy? Zapraszamy do odwiedzenia naszego przewodnika, w którym dowiecie się co robić w Busku-Zdroju.

WIADOMOŚCI BUSKO

WIADOMOŚCI LOKALNE

WIADOMOŚCI SPORTOWE

TURYSTYKA

CO ROBIĆ W BUSKU-ZDROJU?

WYDARZENIA BUSKO-ZDRÓJ

KATALOG FIRM I OBIEKTÓW

POCIĄG BUSKO - KIELCE

BUSY BUSKO - KIELCE